Makaleler

Güncel Makaleler

Konya Ceza Avukatı Ücretleri

Konya Ceza Avukatı

Uygulamada çoğu defa müvekkiller tarafından telefon veya mail yoluyla konya ceza avukatı ücretleri sorulmakta olup avukatlık hizmetinin ücretinin neye göre belirlendiği çoğu insan tarafından bilinmemektedir.

Öncelikle şu hususu belirtmek gerekir ki ceza davaları, insan için olmazsa olmaz hürriyet, şeref ve itibarınıza ilişkin haklarınızı ilgilendirmektedir. Bu değerler, para ile ölçülemeyecek şekilde kıymetli olup insanın bu değerlerini kaybetmesi neticesinde nasıl yaşayabilir?

Bu sebeple ceza davalarının sonucunda geri dönülemeyecek şekilde hak kayıpları oluşacağından işin ucuzuna kaçmak yerine ceza davalarında tecrübe edinmiş, sizi mahkemede hakkıyla savunacak Konya ceza avukatından hukuki destek almanız gerekmektedir.

Tabii bu durumla beraber biz avukatlar hayattan uzak yaşamıyoruz. İnsanların ne denli zor para kazandığını, ekonominin gidişatının nereye doğru olduğunu bilmekteyiz. Bu sebeple de müvekkillerimize ücret noktasında kolaylıklar sağlamaktayız.

Konya ceza avukatı talep edeceği ücret için davanın nerde görüleceği, davanın büyüklüğü ve zorluğu, ne kadar süreceği, ne kadar emek harcayacağını düşünerek ücret talep etmektedir. Unutmayınız ki en basit bir dava bile 1 yıla yakın sürmekte olup talep edilecek ücret davanın tamamını kapsayacaktır.

Konya Ceza Avukatı Ücretleri Ne Kadardır?

Ceza Avukatı tarafından talep edilecek olan ücretler Avukatlık Asgari Ücret Tarifesince her yıl azami sınırları belirlenmektedir. Konya ceza avukatları bu ücret tarifesinin altına inememektedir. Ücretler dava konusu ve yargılanacak mahkemeye göre değişiklik göstermektedir. Bu ücretleri listelemek gerekirse;

  • Ağır Ceza Mahkemelerinde takip edilen davalar için 6.810,00 TL
  • Çocuk Ağır Ceza Mahkemelerinde takip edilen davalar için 6.810,00 TL
  • Asliye Ceza Mahkemelerinde takip edilen davalar için 3.400,00 TL
  • Çocuk Ceza Mahkemelerinde takip edilen davalar için 3.400,00 TL şeklinde düzenlenmiştir.

Fakat tekrar belirtmek gerekirse, yukarıda belirtilen ücretler azami ücretler olup ceza avukatı gerek tecrübesi, gerek davanın önemi ve zorluğu, gerek şehir dışı yargılaması sebebiyle yapılacak masraflar gözönüne alınarak daha yüksek ücret talep edilebilmektedir.

Tavsiyemiz ceza davalarının ciddi ve hürriyeti bağlayan müeyyidelere sahip olmasından dolayı size güven veren, tecrübeli bir Konya ceza avukatı ile çalışmanızdır.

FATİH BAYDEMİR

Leave a Reply

×

Merhaba!

Sormak istediğiniz bir konu varsa aşağıdan müsait olan avukatımızın üstüne tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

× Nasıl yardımcı olabiliriz?